gAIoWAAAAABxAIiJiVVeXFw/XGhpZCN2aWRfMGMxNiZwaWRfMDAwMiZtaV8wMCZjb2wwMiM3JjM5ZDZlMDJmJjAmMDAwMSN7NGQxZTU1YjItZjE2Zi0xMWNmLTg4Y2ItMDAxMTExMDAwMDMwfXEBTRYMWAgAAABHeXJhdGlvbnECSwJYHwAAAEd5cmF0aW9uIFJGIFRlY2hub2xvZ3kgUmVjZWl2ZXJxA00gAol0cQQu gAIoWAAAAABxAIiJiVVeXFw/XGhpZCN2aWRfMGMxNiZwaWRfMDAwMiZtaV8wMSZjb2wwNSM3JjE1ZmZhMjZkJjAmMDAwNCN7NGQxZTU1YjItZjE2Zi0xMWNmLTg4Y2ItMDAxMTExMDAwMDMwfXEBTRYMWAgAAABHeXJhdGlvbnECSwJYHwAAAEd5cmF0aW9uIFJGIFRlY2hub2xvZ3kgUmVjZWl2ZXJxA00gAol0cQQu gAIoWAAAAABxAIiJiVVeXFw/XGhpZCN2aWRfMGMxNiZwaWRfMDAwMiZtaV8wMSZjb2wwMyM3JjE1ZmZhMjZkJjAmMDAwMiN7NGQxZTU1YjItZjE2Zi0xMWNmLTg4Y2ItMDAxMTExMDAwMDMwfXEBTRYMWAgAAABHeXJhdGlvbnECSwJYHwAAAEd5cmF0aW9uIFJGIFRlY2hub2xvZ3kgUmVjZWl2ZXJxA00gAol0cQQu gAIpLg== gAIpLg== gAJLAIVxAC4= gAIpLg== gAIpLg== EventGhost.EnableExclusive(XmlIdLink(125)) EventGhost.EnableExclusive(XmlIdLink(74)) Window.SendKeys(u'{Up}', False) Window.SendKeys(u'{Down}', False) Window.SendKeys(u'{Left}', False) Window.SendKeys(u'{Right}', False) Window.SendKeys(u'{Return}', False) Window.SendKeys(u'{Alt+F4}', False) System.Execute(u'C:\\Program Files\\SageTV\\SageTV\\SageTV.exe', u'', 0, False, 2, u'C:\\Program Files\\SageTV\\SageTV') EventGhost.EnableExclusive(XmlIdLink(332)) EventGhost.EnableExclusive(XmlIdLink(125)) EventGhost.EnableExclusive(XmlIdLink(-1)) EventGhost.DisableItem(XmlIdLink(53)) EventGhost.EnableItem(XmlIdLink(58)) System.MonitorPowerOff() EventGhost.EnableItem(XmlIdLink(53)) EventGhost.DisableItem(XmlIdLink(58)) System.MonitorPowerOn() EventGhost.EnableExclusive(XmlIdLink(67)) EventGhost.EnableExclusive(XmlIdLink(70)) EventGhost.EnableExclusive(XmlIdLink(64)) PowerDvd.Play() PowerDvd.Pause() PowerDvd.Stop() PowerDvd.Menu() PowerDvd.PreviousChapter() PowerDvd.NextChapter() PowerDvd.StepBackward() PowerDvd.StepForward() PowerDvd.ToggleFullscreen() PowerDvd.ToggleMute() PowerDvd.VolumeUp() PowerDvd.VolumeDown() PowerDvd.NextAudioStream() PowerDvd.NextSubtitle() PowerDvd.NextAngel() PowerDvd.SayItAgain() PowerDvd.SeeItAll() PowerDvd.CaptureFrame() PowerDvd.NavigationUp() PowerDvd.NavigationDown() PowerDvd.NavigationLeft() PowerDvd.NavigationRight() PowerDvd.NavigationEnter() Window.SendKeys(u'{Alt+x}', False) SageTV.Left() SageTV.Right() SageTV.Up() SageTV.Down() SageTV.Pause() SageTV.Play() SageTV.SkipFwdPageRight() SageTV.SkipBkwdPageLeft() SageTV.TimeScroll() SageTV.ChannelUpPageUp() SageTV.ChannelDownPageDown() SageTV.VolumeUp() SageTV.VolumeDown() SageTV.Tv() SageTV.PlayFaster() SageTV.PlaySlower() SageTV.Guide() SageTV.Power() SageTV.Select() SageTV.Watched() SageTV.Favorite() SageTV.DontLike() SageTV.Info() SageTV.Record() SageTV.Mute() SageTV.FullScreen() SageTV.Home() SageTV.Options() SageTV.Num0() SageTV.Num1() SageTV.Num2() SageTV.Num3() SageTV.Num4() SageTV.Num5() SageTV.Num6() SageTV.Num7() SageTV.Num8() SageTV.Num9() SageTV.Search() SageTV.Setup() SageTV.Library() SageTV.PowerOn() SageTV.PowerOff() SageTV.MuteOn() SageTV.MuteOff() SageTV.AspectRatioFill() SageTV.AspectRatio4x3() SageTV.AspectRatio16x9() SageTV.AspectRatioSource() SageTV.RightVolumeUp() SageTV.LeftVolumeDown() SageTV.UpChannelUp() SageTV.DownChannelDown() SageTV.PageUp() SageTV.PageDown() SageTV.PageRight() SageTV.PageLeft() SageTV.PlayPause() SageTV.PreviousChannel() SageTV.SkipFwd2() SageTV.SkipBkwd2() SageTV.LiveTv() SageTV.DvdReversePlay() SageTV.DvdNextChapter() SageTV.DvdPrevChapter() SageTV.DvdMenu() SageTV.DvdTitleMenu() SageTV.DvdReturn() SageTV.DvdSubtitleChange() SageTV.DvdSubtitleToggle() SageTV.DvdAudioChange() SageTV.DvdAngleChange() SageTV.Dvd() SageTV.Back() SageTV.Forward() SageTV.Customize() SageTV.Custom1() SageTV.Custom2() SageTV.Custom3() SageTV.Custom4() SageTV.Custom5() SageTV.Delete() SageTV.MusicJukebox() SageTV.RecordingSchedule() SageTV.SageTvRecordings() SageTV.PictureLibrary() SageTV.VideoLibrary() SageTV.Stop() SageTV.Eject() SageTV.StopEject() SageTV.Input() SageTV.SmoothFF() SageTV.SmoothRew() SageTV.AspectRatioToggle() SageTV.FullScreenOn() SageTV.FullScreenOff() SageTV.RightSkipFwd() SageTV.LeftSkipBkwd() SageTV.UpVolUp() SageTV.DownVolDown() SageTV.Online() SageTV.VideoOutput() NetflixSilverlightControl.Stop() NetflixSilverlightControl.JumpAhead() NetflixSilverlightControl.JumpBack() NetflixSilverlightControl.PreviousEpisode() NetflixSilverlightControl.NextEpisode() NetflixSilverlightControl.Play() NetflixSilverlightControl.Pause() NetflixSilverlightControl.TogglePlay() NetflixSilverlightControl.ToggleMute() NetflixSilverlightControl.VolumeUp() NetflixSilverlightControl.VolumeDown()